Severity: Notice
Message: Only variable references should be returned by reference
Filename: core/Common.php
Line Number: 257
lokalizacja: Poznań, ulica Głogowska 17
czas realizacji: maj 2012
opis: Gmach Urzędu Pocztowego został wzniesiony w stylu renesansu północnego w latach 1912 - 1913 z przeznaczeniem na Kaiserliche Bahnhofpostamt Posen 33 i do dziś pełni swoje pierwotne funkcje. Obecnie poczta po rozbudowie w roku 1993 i likwidacji Urzędu Pocztowego w hallu Dworca Głównego pełni funkcję jedynego całodobowego urzędu pocztowego w Poznaniu. Konserwacji zostały poddane: elewacja frontowa - północno-wschodnia od strony dworca zachodniego, elewacja boczna - północno-zachodnia od ul. Głogowskiej oraz elewacji tylna, południowo-zachodnia, powyżej parterowego aneksu.
zadania: Konserwacja kamiennego detalu architektonicznego wykonanego z piaskowca i granitu. Konserwacja tynków mineralnych. Konserwacja metaloplastyki - krat okiennych.
lokalizacja: Poznań, ulica Mielżyńskiego 12 i 14
czas realizacji: maj 2011 - lip 2012
opis: Okrąglak został zbudowany w latach 1949-1954 według projektu Marka Leykama jako Dom Towarowy. Był pierwszym w Poznaniu budynkiem wykonanym z prefabrykatów. Swoim wyglądem i konstrukcją nawiązuje do tradycji modernizmu. W 2003 r. został wpisany na listę zabytków. Jest to dziewięciopiętrowy budynek w kształcie walca, z położoną centralnie klatką schodową o średnicy 5 metrów i trzema biegami schodów.
zadania: Konserwacja betonu. Rekonstrukcja betonowej attyki wieńczącej elewację. Konserwacja gipsowych sztukaterii. Konserwacja ceramicznej posadzki. Konserwacja biegów schodowych.
lokalizacja: Poznań, ulica Młyńska 1a
czas realizacji: maj - gru 2011
opis: Gmach został wzniesiony w latach 1905-1908 według projektu berlińskich architektów Grüttera i Hirta (projekt wstępny arch. Saal) na potrzeby Królewskiego Sądu Powiatowego- Königliches Amtsgerichts. Obecnie mieści się w nim poznański Sąd Rejonowy. Przestronne wnętrza podzielone zostały na skrzydła: główne i zachodnie oraz zostały bogato dekorowane marmurowymi kolumnami, piaskowcowymi słupami i pilastrami, złoconymi sztukateriami i kutymi barierami. Wnętrza mają charakter neobarokowy z elementami neoklasycyzmu i secesji.
zadania: Konserwacja kamiennych detali architektonicznych wykonanych z piaskowca, marmuru i sztucznego kamienia.
lokalizacja: Poznań, ulica ul. Wieniawskiego 1
czas realizacji: cze 2010 - cze 2011
opis: Gmach Collegium Minus Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza zlokalizowany jest w obrębie poznańskiej Dzielnicy Cesarskiej przy placu Mickiewicza. Od 1966 r. jest wpisany do rejestru zabytków pod nr A 010. Został wzniesiony w 1909 r. w stylu neorenesansowym, na potrzeby Akademii Królewskiej według projektu Edwarda Fürstenaua. Uroczyste otwarcie nastąpiło 18 stycznia 1910 r. Obecnie mieści przede wszystkim Aulę Uniwersytecką i Rektorat UAM, a także siedzibę SAUAM, Małą Aulę i inne agendy uniwersyteckie.
zadania: Konserwacja kamiennego detalu architektonicznego wykonanego z piaskowca i granitu. Konserwacja tynków strukturalnych. Konserwacja sztucznego kamienia. Złocenia.
lokalizacja: Poznań, ulica ul. Słowackiego 54/56
czas realizacji: lip - sie 2011
opis: Zespół budynków szkolnych przy ul. Słowackiego mieści szkołę podstawową nr 36 i gimnazjum, stanowiąc cenny zespół architektoniczny przełomu XIX i XX wieku, wpisany do rejestru zabytków i będący charakterystycznym akcentem architektonicznym i urbanistycznym Jeżyc. Portal wejściowy należy do gmachu powstałego w latach 1907-1925 według projektów Teubnera, przy współpracy architektów Klocha i Harguesa. Został wykonany z cegły klinkierowej z detalami z piaskowca, z ozdobnymi drewniano-stalowymi drzwiami.
zadania: Konserwacja lica ceglanego. Wymiana spoiny. Konserwacja piaskowcowego detalu kamiennego.
lokalizacja: Poznań, ulica Święty Marcin 87
czas realizacji: lip - gru 2009
opis: Gmach Akademii Muzycznej, wzniesiony w latach 1910 – 1912, był pierwotnie Ewangelickim Domem Związkowym, który został usytuowany w południowej pierzei tzw. Forum Cesarskiego. Stanowił największą inwestycję poznańskiej gminy ewangelickiej. Twórcą otworzonego 18 czerwca 1909 r. budynku był Johannes z Charlottenburga. Akademia Muzyczna objęła gmach po wojnie, w październiku 1945 roku, od roku 1947 funkcjonując jako Państwowa Wyższa Szkoła Muzyczna, a od 1981 roku jako Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego.
zadania: Konserwacja kamiennego detalu architektonicznego wykonanego z piaskowca i granitu. Koserwacja detalu architektonicznego ze sztucznego kamienia. Konserwacja tynków strukturalnych, stolarki drzwiowej i metaloplastyki.